Jak zmienić stare mieszkanie w nowoczesny apartament?

Bywa tak, że wprowadzamy się do własnych 4 ścian, ale niestety gruntowny remont musimy odłożyć w czasie. Czy to oznacza, że musimy żyć we wnętrzach przywodzących na myśl zamierzchłe czasy, a do tego niefunkcjonalnych? Podpowiadamy, jak zmienić stare mieszkanie w nowoczesny apartament.

Parkiety – doceń to, co zastaniesz

Choć w starych mieszkaniach niewiele jest rzeczy godnych uwagi i zachowania, to akurat na parkietami warto się pochylić. Nic nie zastąpi elegancji i jednocześnie ciepła, jakie daje naturalna, drewniana podłoga. Choć wymaga to trochę pracy, to większość starych parkietów da się odratować poprzez ich czyszczenie, zmianę ułożenia na nowocześniejszą i cyklinowanie. Dzięki tym zabiegom, możesz nie tylko przywrócić świetność dawnemu wyglądowi podłogi, ale też zupełnie zmienić jej oblicze. Po zerwaniu starych powłok lakierniczych, możesz nadać drewnu zupełnie inny kolor, a to pozwoli ocieplić lub ochłodzić klimat w pokoju, nadając mu współczesnego charakteru.

Nowoczesna lampa, czyli dodaj więcej światła

Problemem starych mieszkań jest często źle rozplanowane oświetlenie. Najczęściej, na środku sufitu wisi jeden żyrandol, który do tego wygląda jakby znalazł się tam przez przypadek. Obecnie wnętrza pełnią kilka różnych funkcji, a odpowiednio skierowanym światłem możemy w nich wyznaczyć różne strefy, mimo braku fizycznego podziału ścianami. Jeżeli nie planujemy w najbliższym czasie większego remontu z rozprowadzaniem nowej elektryki, to musimy się pogodzić z tym co zastaliśmy, czyli jednym, głównym punktem oświetlenia. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zmienić jego charakter. Nowoczesna lampa, która jednocześnie dobrze i równomiernie doświetli całe wnętrze, to świetny sposób na zmianę jego wizerunku. Mimo braku możliwości instalacji dodatkowego oświetlenia na suficie, z powodzeniem możesz wyznaczyć inne strefy i indywidualnie je doświetlić. Na szczęście lampy stojące w większości przypadku podłączysz do kontaktu, a nie do sieci, więc odpada wizja kucia ścian. Nowoczesna lampa w rogu pokoju gdzie stoi ukochany fotel do czytania zapewni doskonałe miejsce do pracy, a dwie lampy na parapecie, przysłonięte firanką, nadadzą przyjemnego klimatu podczas wieczornego seansu filmowego.

Stare meble możesz pomalować

Stare mieszkania kojarzymy z paskudnymi, ciężkimi meblościankami. Jeżeli akurat nie na rękę wymiana Ci wyposażenia, to zaryzykuj ich malowanie. Oczywiście, nie namawiamy Cię do restaurowania antyków, to koniecznie trzeba zlecić specjalistom, ale relikty PRL-u to już najczęściej masowa produkcja i pomimo solidnego wykonania nie są wiele warte. Zdjęcie niemodnych listew, pomalowanie na jasne kolory i rozstawienie ciągu meblowego może zupełnie odmienić charakter wnętrz i nadać mu lekkości.

 

Posted in Dom

Next Post

Trendy w modzie – co będą nosić mężczyźnie latem 2021?

pt. cze 11 , 2021
W obecnym sezonie moda męska jest bez wątpienia zdominowana przez pomysły, które wyglądają stylowo, a zarazem zapewniają jak najwyższy poziom wygody. Co więcej, nie zabraknie w niej również nuty elegancji. Jakie są trendy w modzie męskiej, które będą dominować w ciągu najbliższych miesięcy? Koszula jako element codziennego design Koszula jest […]
dzianiny łódź