Uroda paznokci

Już od ponad stu lat wiadomo, że jeśli obserwuje się na paznokciach dziwne plamki lub zgrubienia, a skóra wokół nich wygląda nienaturalnie i łuszczy się, to może to oznaczać, że zdrowie wymaga większej dbałości. Najbardziej paznokciom nie sprzyja lato, kiedy na wakacjach korzysta się z wielu fastfoodowych kusicieli powodujących braki witamin i mikroelementów. Na początek dobrze jest określić, co oznaczają niepokojące znaki na paznokciach.

Niepokojące znaki

Najczęściej pojawiający się znak, na którym również cierpi uroda paznokci, to nic innego jak te nieszczęsne białe plamki. Zauważając je, można być pewnym, że organizm posiada zbyt mało cynku, żelaza, wapnia lub witaminy D, przy czym to ostatnie jest najmniej prawdopodobne, ponieważ ludzki organizm przy kontakcie ze słońcem sam ją sobie wytwarza zgodnie z potrzebami. Kobiety białe plamki mogą zakryć lakierem do paznokci, ale co kiedy pojawia się następny, dość niepokojący znak ? rozdwajanie się paznokci. To zazwyczaj efekt niedoboru białka fibrylarnego ? keratyny. Aby zapobiec jego wypłukiwaniu się z paznokci, należy za każdym razem  przed kontaktem ze środkami chemicznymi nałożyć rękawiczki. Taka ochrona to także profilaktyka przed starzeniem się skóry dłoni. Jeśli zaś paznokcie łamią się zbyt często, wówczas należy zadbać o dostarczenie odpowiedniej ilości krzemu i magnezu do organizmu, a ten drugi często wypłukiwany jest przez zawarte w kawie substancje.

Manicure na ratunek

Niepokojące efekty niedoboru pomogą zwalczyć odżywkami manicurzystki, a dodatkowo ładnie je upiększą. Również w domu można zadbać o zdrowie paznokci, zapewniając im liczne rytuały, czy to z kąpiel z oliwek, czy nacieranie olejków z witaminami i sokiem cytrynowym.

Next Post

Dlaczego warto chodzić?

pt. lip 5 , 2019
Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromną rolę odgrywa w naszym życiu aktywność fizyczna. To dzięki niej dobrze się czujemy, poprawia się nasza kondycja, figura oraz nasze samopoczucie. Jednak nie trzeba wcale się katować ani inwestować w jakieś wymagające dyscypliny i zajęcia. Okazuje się, że nie trzeba […]

Przeczytaj również