Syfon oszczędzający miejsce – co warto o nim wiedzieć?

Podczas urządzania kuchni czy łazienki, głównymi kwestiami do rozstrzygnięcia są te, które dotyczą instalacji kanalizacyjnej. W większości przypadków ostatecznym wyborem jest zabudowanie takiej instalacji lub ukrycie jej w szafce. Jednak w sytuacji, która na to nie pozwala, warto wybrać taki rodzaj, który nie zajmuje dużo miejsca i wygląda estetycznie. Jaki syfon umywalkowy oszczędzający miejsce będzie najlepszym rozwiązaniem?

Syfon umywalkowy oszczędzający miejsce i nie tylko – czym jest i jakie pełni funkcje?

Syfon jest układem rur, który odprowadza wodę z umywalki i zlewozmywaka do ścieków. Pełni on również funkcję zatrzymywania nieprzyjemnych zapachów, które pochodzą z instalacji kanalizacyjnej. Zastosowanie syfonu przyczynia się do zwiększenia szczelności konstrukcji, jak i poprawia estetykę. Jest to element bardzo prosty i tani w montażu.

Rodzaje syfonów – czym się od siebie różnią?

Sama konstrukcja syfonu nie należy do skomplikowanych. Poszczególne typy syfonu różnią się przede wszystkim drobnymi detalami oraz miejscem wykorzystania. Tak więc można wyróżnić:

  • Syfon do wanny – ze względu na utrudniony dostęp, zazwyczaj jest on niewielkich rozmiarów;
  • Syfon prysznicowy – wyróżnia go niskie zamknięcie wody oraz mniejsza długość niż w przypadku syfonów stosowanych pod zlewozmywaki czy umywalki. Przeważnie jest on pozbawiony korków;
  • Syfon do palki – jest to specyficzny rodzaj syfonu, który posiada niewielkich rozmiarów kulkę działającą jak zawór zwrotny;
  • Syfon umywalkowy – posiada najbardziej rozpoznawalny kształt. W zależności od modelu może być to syfon umywalkowy oszczędzający miejsce lub przystosowany do odbierania wody z otworu przelewowego.;
  • Syfon zlewozmywakowy – w swojej konstrukcji wygląda jak syfon umywalkowy. Warto jednak zaznaczyć, iż zlewozmywak wyposażony jest często w dwie komory oraz wymaga podłączenia dwóch syfonów.

Biorąc pod uwagę kształt i konstrukcję syfony dzieli się na rurowe i butelkowe. Ich wybór jest uzależniony przede wszystkim od miejsca pod zlewozmywakiem czy umywalką. Syfon butelkowy, zwany również pionowym, ze względu na swój kształt zajmuje bardzo mało miejsca. Konstrukcja jest smukła oraz pasuje do wielu typów zabudowy. Syfon rurowy, zwany także poziomym, zbliżony jest kształtem do litery U. Przeciwdziała on zapychaniu, gdyż w swojej budowie nie posiada miejsc podatnych na gromadzenie się nieczystości. Instalowany jest w łazienkach lub kuchniach o większej powierzchni.

Niestandardowym rodzajem są syfony o specjalistycznym przeznaczeniu. Mają one nietypową konstrukcję, ponieważ często montowane są pod umywalkami w toaletach osób niepełnosprawnych. Mogą być także wykorzystane w systemach odpływowych ściennych.

Posted in Dom

Next Post

Podwójne opodatkowanie dochodów zagranicznych – co warto wiedzieć?

czw. lip 15 , 2021
Praca za granicą wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim chodzi o zdecydowanie lepsze zarobki, możliwość poznania innej kultury i obyczajów, ale mimo wszystko istnieją również problematyczne sytuacje, o których trzeba pamiętać. Mowa przede wszystkim o konieczności uiszczenia dodatkowych opłat. Jak wygląda zwrot podatku z zagranicy? Dochody z zagranicy – […]
zwrot podatku z zagranicy