Niezawodne sposoby radzenia sobie z upałami

Wraz z nadejściem lata coraz częściej musimy zmagać się z upałami, które przekraczają 30 stopni. Jak radzić sobie w takich temperaturach?
Bardzo ważne jest, aby nasza skóra w ciągu dnia oddychała. Dlatego najlepiej jest wybrać odzież z lekkich, przewiewnych materiałów. Jeśli przebywamy dużo czasu na zewnątrz, należy ubrać się w jasne kolory, aby nie przyciągać promieni słonecznych.

W ciągu lata oczywiście nie można zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu. Kiedy temperatura przekracza 30 stopni, przeciętny człowiek powinien wypijać co najmniej 2 litry wody dziennie, którą można połączyć z elektrolitami, aby zapobiec odwodnieniu. W trakcie upałów warto też zwrócić uwagę na dietę, która powinna być lekka i oparta na świeżych, nieprzetworzonych produktach, takich jak owoce i warzywa.

Skutecznym sposobem na ochłodzenie ciała po powrocie do domu będzie szybki, chłodny prysznic. W ciągu dnia, kiedy jesteśmy w pracy lub w szkole, warto zaopatrzyć się w chłodzące mgiełki do ciała w sprayu.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że w upały powinno zostawić się wszystkie okna otwarte, lepiej w ciągu dnia je zamknąć i zasunąć żaluzje, aby pomieszczenie się nie nagrzewało. Uchylone okna można pozostawić w ciągu nocy i o świcie, kiedy powietrze jest rześkie.

Aby łatwiej zasnąć, można zwilżyć prześcieradło lub ręcznik i użyć go w charakterze kołdry. Jest to jeden z najbardziej znanych sposób skutecznego radzenia sobie z gorącem w ciągu nocy.

Jeśli tylko poczujemy jakiekolwiek zdrowotne dolegliwości, takie jak na przykład zawroty głowy, nie należy ich bagatelizować i jak najszybciej udać się do lekarza.

Next Post

Wyprawka szkolna nie musi być droga!

czw. sie 1 , 2019
Co roku po wakacjach, rodzice mają nie lada problem, by wyprawić swoje dzieci do szkoły. Niestety, z roku na rok ceny podręczników i artykułów szkolnych nie maleją. Są jednak sposoby, by wyprawka szkolna nie wiązała się z wielkim naruszeniem domowego budżetu. Jak wiadomo, największym wydatkiem do szkoły są podręczniki. W […]