Jakie są zalety i wady dachówek betonowych?

Dachówki betonowe cieszą się coraz większą popularnością, gdyż stanowią tańszą i wytrzymalszą alternatywę dla dachów wykonanych z ceramiki. Oczywiście, każdy sięga po produkty, które mu odpowiadają najbardziej, jednak warto przyjrzeć się bliżej dachom cementowym.

Zalety dachówek betonowych?

Braas teviva to tylko jeden z przykładów dachówki cementowej, które cieszą się ogromną popularnością i są bardzo chętnie wybierane, co jest uwarunkowane przede wszystkim niską ceną, ale to nie jedyna zaleta. Do ich produkcji stosowany jest piasek kwarcowy, cement portlandzki, woda i barwnik, dzięki czemu dachówka uzyskuje pożądany kolor. Zastosowanie dobrej jakości tworzyw i właściwej proporcji przekłada się na jeszcze wyższy poziom trwałości, a także solidności. Dachówki betonowe są bardzo odporne na uszkodzenie mechaniczne, a do tego wykazują trwałość na czynniki atmosferyczne. Oznacza to, że dachówka nie ulega zniszczeniu, nawet pod wpływem intensywnych promieni słonecznych, niskiej temperatury czy intensywnych opadów śniegu oraz deszczu. To materiał mało nasiąkliwy oraz mrozoodporny. To wybór rekomendowany dla osób dbających o środowisko oraz decydujących się na ekologiczne rozwiązania w budownictwie. Dachówka jest przygotowywana z naturalnych składników, stąd nie stanowi żadnego zagrożenia dla otaczającego nas środowiska. Ważny jest także wygląd, gdyż prezentują się bardzo estetycznie i pasują do każdego stylu.

Wady dachówek betonowych

Nie ma rozwiązań idealnych, o czym powinien wiedzieć każdy inwestor, stąd w tym przypadku również przedstawimy gorsze strony dachówek betonowych. Jedną z wad jest większa podatność na zmianę wyglądu, co nie może być mylone z gorszą trwałością, gdyż to nie to samo. Precyzując, mowa o tym, że na skutek działania różnych czynników zmienia się kolor, a dachówka może się delikatnie odkształcić. Warstwa używana do wykończenia z upływem lat płowieje coraz bardziej. Kiedy pogoda jest bardzo zmienna, można spodziewać się wystąpienia nieestetycznych, szarych plam, które dla większości mieszkańców oznaczają konieczność zmiany dachu. Problemem może być także wentylacja dachu i spory ciężar.

Trwałość dachówki betonowej jest określana na 70 lat, a kiedy dodać do tego korzystną cenę mamy dobry materiał, który warto rozważyć w trakcie budowy.

Posted in Dom

Next Post

Zdrowie z herbaty: Poznaj najzdrowsze gatunki i ich właściwości

niedz. mar 19 , 2023
Wprowadzenie Herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Istnieje wiele gatunków herbaty, które oferują różne korzyści zdrowotne. Jest wiele różnych rodzajów herbat, które są bogate w składniki odżywcze i mają właściwości lecznicze. Dziś będziemy rozmawiać o najzdrowszych gatunkach herbaty. Historia herbaty Herbata pochodzi z Chin, gdzie była używana przez […]