Czy Polacy lubią wyjeżdżać na wakacje pod namiot?

Polacy, wyjeżdżając na wakacje wolą mieć dach nad głową, np. w postaci pokoju hotelowego. Tymczasem warunki polskich kempingów znacznie się poprawiły, porównując do tych z czasów PRL-u. Wakacje pod namiotem lub w przyczepie kempingowej stały się atrakcyjne nie tylko dla tych, którzy chcą zaoszczędzić.

Jak dziś wyglądają polskie kempingi?

Kempingi w Polsce już nie przypominają tych, które wielu ludzi pamięta z czasów komuny. Oczywiście nie każdy kemping może pochwalić się luksusowymi udogodnieniami, lecz dostęp do wody pitnej, sanitariaty, pojemniki na śmieci oraz oświetlenie stanowią podstawę. Obecnie na kempingach, oprócz miejsca na przyczepę lub namiot, turyści mają możliwość korzystania z przestrzeni mieszkalnych np. z kuchni i salonu. Dostępne są również place zabaw dla dzieci i inne atrakcje. Zamiast namiotu można wynająć przyczepę kempingową z pełnym wyposażeniem. Zazwyczaj znajdują się w nich zaplecze kuchenne i inne akcesoria kempingowe np. stoły i krzesła kempingowe.

Czy wakacje na kempingu cieszą się popularnością?

W Polsce zaledwie 1,4% urlopów jest planowanych na kempingach, choć zainteresowanie taką formą noclegu wciąż rośnie. Wakacje na kempingu są wybierane przez tych, którzy chcą zrealizować swoje plany urlopowe zdecydowanie niższym kosztem, niż mieszkając np. na kwaterze. Trzeba jednak wiedzieć, że tego typu wakacje są bardzo często wybierane przez ludzi o większej zasobności portfela. Wielu ludzi niezależnie od statusu ekonomicznego po prostu nie wyobraża sobie innych wakacji niż na kempingu.

Wybierając się w dalszą podróż np. do Francji, Niemiec, czy Danii można liczyć na kempingi o znacznie wyższym standardzie, niż w Polsce. Z pewnością zachęcają miejsca kempingowe, które mają w swojej ofercie możliwość przyjazdu przez cały rok lub na terenie znajduje się basen. Jednak decydując się na nocleg na kempingu, nie chodzi przecież o to, by korzystać z dostępnych udogodnień, lecz o bliskość z naturą. To chęć zwiedzania i podziwiania ciekawych miejsc w Polsce i w Europie sprawia, że Polacy decydują się na tego typu nocleg. W Polsce nie brakuje ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia, a ilość kempingów oraz standardy na nich panujące z pewnością z roku na rok będą ulegały poprawie.

Wakacje na kempingu? Warto pomyśleć o tym już zimą.

Gdy wybieramy się na kemping pierwszy raz, z pewnością trzeba skompletować wszystkie potrzebne akcesoria kempingowe. Można kupić akcesoria używane, bądź nowe, najważniejsze, by były w dobrym stanie i mogły posłużyć przez wiele lat. Zakup namiotu lub przyczepy kempingowej oraz wszystkich innych niezbędnych akcesoriów może okazać się sporym wydatkiem. Jednak, gdy posiadamy własny domek na kółkach i wyposażenie, możemy spędzać każdy dzień urlopu, w innym miejscu, dlatego warto rozłożyć wydatki na kilka miesięcy, zaczynając zakupy już zimą. Poza tym poza sezonem letnim niektóre akcesoria kempingowe można kupić w niższych cenach lub znaleźć używane rzeczy. Kompletując wszystkie niezbędne akcesoria kempingowe, można od razu pomyśleć o celu letniej podróży. Warto zarezerwować kemping wcześniej, lecz nie jest to obowiązkowe. Jeśli wcześniej zaplanujemy wakacyjną podróż, można już oszacować, jakie będą jej koszty, zatem lepiej nie czekać, tylko zacząć plany urlopowe kilka miesięcy wcześniej.

Next Post

Praca dom i życie Polaków w Niemczech w czasach pandemii

pon. maj 11 , 2020
Wielu naszych rodaków od lat pracuje w Niemczech. Część z nich mieszka tam na stałe, a inni dojeżdżają do miejsca zatrudnienia. Jak wygląda ich sytuacja obecnie w dobie pandemii koronawirusa? Jakie rozwiązania przygotował dla nich niemiecki rząd? Praca w firmach, które tracą zlecenia z powodu pandemii Pandemia koronawirusa powoduje takie […]