5 sposobów na piękny i praktyczny ogród

Marzenie o budowie domu spełnione, teraz czas na ogród. Niektórzy teren wokół domu również urządzają według projektu, reszta zatrzymuje się na posianiu trawy i położeniu kostki brukowej na podjeździe. Podwórko to nie tylko rośliny przed domem, ale wiele innych elementów, które trzeba logicznie rozmieścić.

Teren wokół domu pozwala mam spędzić czas na świeżym powietrzu, odpocząć, a również sprawdzić się w ogrodnictwie. Tak jak w domu, każdy z domowników zajmują jakąś część podwórka czy ogrodu. Jeżeli dysponujemy dużą działką wokół domu, możemy w przyjemny sposób zorganizować przestrzeń, aby nikt się na niej nie nudził. Oto kilka sposobów:

  1. Szklarnie ogrodowe – idealny pomysł dla osób, które cenią sobie naturalne warzywa. W takich miejscach można hodować własne pomidory czy ogórki. Decydując się na tego typu uprawę roślin, musimy zastanowić się, jak duże mają być nasze szklarnie ogrodowe, co będziemy w nich uprawiać i jakie dodatkowe narzędzia będą nam do tego potrzebne. Należy również zdecydować, z czego ma być wykonana. Szklarnie ogrodowe mogą być zrobione z folii, poliwęglanu lub okien. Dzięki niej nie tylko będziemy mieć zdrowe niepryskane warzywa, ale również będziemy się spełniać jako rolnicy.
  2. Altanka – altanka to miejsce osłonięte przed słońcem i deszczem, które pozwala spożywać posiłki i spędzać czas z rodziną czy znajomymi na świeżym powietrzu. Można kupić zwykłą altankę namiotową z odpinanymi ścianami, drewnianą lub poprosić o wykonanie częściowo murowanej altanki.
  3. Miejsce dla dziecka – jeżeli w naszym domu mieszka dziecko, dobrze jest wygospodarować również dla niego miejsce w ogrodzie. Tutaj naprawdę jest w czym wybierać. Możemy zbudować piaskownicę, domek na drzewie, zjeżdżalnię, mini basen – możliwość i jest bardzo dużo, wszystko zależy od tego ile pieniędzy chcemy na to przeznaczyć i ile przestrzeni możemy wygospodarować na mini plac zabaw dla malucha.
  4. Oczko wodne – nawet jeżeli jesteśmy minimalistami i dobrze skoszona trawa zupełnie zaspokoi naszą potrzebę posiadania zielonego ogródka, możemy stworzyć przed domem oczko wodne. Może być najprostsze obsadzone roślinkami lub bardziej zaawansowane z fontanną, rybkami i mini mostkiem. Taki punkt wodny ucieszy dorosłych i dzieci oraz doda naszemu ogrodowi sporo uroku.
  5. Narzędziownia – coś dla mężczyzn, w takiej narzędziowni zmieści się całe królestwo dla kogoś, kto lubi pomajsterkować. Dodatkowo to idealne miejsce na przechowywanie wszelkich sprzętów do pielęgnacji ogrodu i sprzątania podwórka.

Next Post

Czy Polacy lubią wyjeżdżać na wakacje pod namiot?

pt. mar 13 , 2020
Polacy, wyjeżdżając na wakacje wolą mieć dach nad głową, np. w postaci pokoju hotelowego. Tymczasem warunki polskich kempingów znacznie się poprawiły, porównując do tych z czasów PRL-u. Wakacje pod namiotem lub w przyczepie kempingowej stały się atrakcyjne nie tylko dla tych, którzy chcą zaoszczędzić. Jak dziś wyglądają polskie kempingi? Kempingi […]