Zakładanie licówek na zęby

Piękne zęby to marzenie niejednej osoby, jednak w dzisiejszych czasach większość ludzi w nieodpowiedni sposób dba o higienę jamy ustnej, przez co na zębach zaczynają pojawiać się przebarwienia, które w niektórych przypadkach są trudne do usunięcia. W jaki zatem sposób można sobie poradzić z tym problemem? Przede wszystkim zakładając licówki, czyli cienki płatki porcelany, które stomatolog nakleja na przednią powierzchnię zębów. Jak wygląda proces zakładania licówek?

Rozważając możliwość założenia licówek najlepiej wybrać się do dobrego gabinetu stomatologicznego, w którym specjalista przyjrzy się dokładnie zębom i zaplanuje cały proces zakładania licówek. Znalezienie dobrego dentystę nie jest wcale łatwe, biorąc pod uwagę fakt, iż w Warszawie znajduje się bardzo dużo gabinetów stomatologicznych. Szukając tego najlepszego, warto posłużyć się wyszukiwarką internetową wpisując odpowiednie hasło np. dobry stomatolog Chorzów, czy też najlepszy dentysta Chorzów. Jeśli chodzi natomiast o proces zakładania licówek, to już po 2-4 wizytach u dentysty można cieszyć się przepięknym wyglądem. Na pierwszej wizycie lekarz przeprowadza wstępną konsultację oraz badanie, dzięki któremu może upewnić się, czy nie występują czasem jakieś przeciwwskazania do założenia licówek. Następnie konieczne jest zrobienie wycisków zębów, a także dobranie odpowiedniego koloru oraz kształtu. Podczas drugiej wizyty dentysta zakłada na zęby próbny model, który przez kilka dni należy nosić, aby ocenić swój nowy wygląd. Jeśli pacjent ma jakieś uwagi, to konieczne jest dokonanie poprawek, jeśli jednak wszystko jest w porządku, to na podstawie założonego modelu przygotowuje się licówki porcelanowe. Po około dwóch tygodniach stomatolog ściąga tymczasowe zabezpieczenie, przymierza licówki i za pomocą specjalnego cementu przykleja licówki do zębów. Po założeniu licówek za pomocą specjalnej lampy cement zostaje utwardzony, jego nadmiar odcięty a zęby zostają dokładnie wypolerowane, dzięki czemu są niezwykle gładkie.

Jak widać, proces zakładania licówek jest dosyć czasochłonny, gdyż koniecznych jest kilka wizyt w gabinecie stomatologicznym, jednak efekty mogą być bardzo zaskakujące. Takie rozwiązanie jest idealne w przypadku trwałych przebarwień na szkliwie oraz u osób, które posiadają szpary pomiędzy zębami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>