Wyglądajmy pięknie, nie tracąc czasu na makijaż

Podkreślone rzęsy, delikatny makijaż ożywiający naturalny kolor i podkreślający kontur ust – wiele kobiet nie wyobraża sobie bez tego wyjścia z domu. Z drugiej strony – gdyby jednak zamiast starannie nakładać konturówki i maskary, zyskać kilka minut chociażby na spokojne zjedzenie śniadania w domu?

Jeżeli należymy do osób, dla których samo wykonywanie makijażu nie należy do największych przyjemności i chętnie osiągnęłybyśmy maksimum efektu przy minimum wysiłku – odwiedźmy salon kosmetyczny i skorzystajmy z permanentnych zabiegów, które przynajmniej rzęsom i ustom pozwolą wyglądać zawsze dobrze.

Jeśli natura obdarzyła nas dosyć długimi rzęsami, którym wystarczy tylko lekkie podkreślenie – to doskonałym rozwiązaniem będzie pokrycie ich henną, aby uzyskać głęboki kolor bez malowania. Zabieg w salonie kosmetycznym pozwoli uzyskać efekt nieco trwalszy niż domowe mikstury, można połączyć go z regulacją i henną brwi. Dzięki temu nawet świeżo po przebudzeniu oczy będą miały idealną oprawę i cała twarz wyda się bardziej „zrobiona”.

Dla pięknych rzęs skorzystać można z ich przedłużania, co zapewni naturalny efekt i długi, gęsty wachlarz bez malowania. Rodzaj rzęs dobierzmy do swojego stylu życia i nawyków – rzęsy syntetyczne i jedwabne różnią się nieco właściwościami i zalecaniami po ich założeniu.

Nieco bardziej skomplikowany jest makijaż permanentny. Wykonuje się go barwnikami podobnymi do tych, jakie stosują tatuatorzy. Z tym, że w tym wypadku wprowadzane są pod skórę nie tak głęboko, a więc efekt utrzymuje się nie przez całe życie, ale na przestrzeni kilku lat, stopniowo się wchłaniając i tracąc na intensywności. Jeżeli boimy się nieudanych efektów, wcześniej przejrzyjmy zdjęcia wykonanych zabiegów, jakie oferują salony, i upewnij się, że wykonywać je będzie doświadczona kosmetyczka. Bydgoszcz zapewnia duży wybór salonów urody [szczegóły: Świat Urody], warto więc poświęcić trochę czasu na ich porównanie i zasięgnięcie opinii. Makijaż permanentny stosowany bywa do podkreślenia linii rzęs – może to być zarówno kreska, jak zrobiona eyelinerem, jak też dyskretne kropeczki, optycznie zagęszczające rzęsy, do wypełnienia całych ust kolorem lub zaznaczenia ich konturu. Ta ostatnia opcja z zastosowaniem koloru idealnie odpowiadającego naturalnemu to świetne rozwiązanie dla kobiet dojrzałych, u których usta stają się mniej pełne, a ich kontury nieco rozmyte. Może też skorygować niewielką asymetrię.

Jak widzimy więc, istnieją sposoby, aby podkreślić swoją urodę bez sięgania po arsenał produktów do makijażu co rano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>