Wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym

Codzienna pielęgnacja jamy ustnej ma istotny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na stan naszych zębów. Wiele osób wychodzi z założenia, że jeśli nie odczuwają dolegliwości bólowych, to nie są im potrzebne konsultacje w gabinecie stomatologicznym. Nic bardziej mylnego – podkreśla dentysta z Częstochowy. Stomatologia zachowawcza jest nie mniej ważna od leczenia zębów. Dlatego co najmniej 2 razy w roku, wszyscy powinni zgłaszać się do gabinetu, aby dokonać regularnego przeglądu uzębienia. Stomatolog zachęca również swoich pacjentów do regularnego usuwania kamienia nazębnego. Dzięki temu można uniknąć różnego rodzaju schorzeń, a w szczególności paradontozy, która jest skutkiem kamienia właśnie. Częstotliwość jego usuwania zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Duży wpływ na przyrost kamienia ma także styl życia pacjentów. Zdecydowanie częściej ten krótki zabieg poleca się osobom, które palą papierosy i nie stronią od innych używek w rodzaju czerwone wino, kawa lub herbata. Usuwanie kamienia zwane również skalingiem (wikipedia.org/wiki/Skaling) jest zabiegiem zupełnie bezbolesnym, aczkolwiek wielu pacjentów określa go jako mało komfortowy. Biorąc pod uwagę wizyty u lekarzy innych specjalności usuwanie kamienia nazębnego nie jest niczym wstydliwym.

Do wizyty w gabinecie stomatologicznym (dentysta-stomatolog.com/czestochowa,1.html) powinny Was również zachęcić odsłonięte szyjki zębowe, które często mogą przysporzyć Wam wielu dolegliwości. Najczęściej pacjenci cierpią w takim wypadku na nadwrażliwość. Dlatego warto odwiedzić lekarza specjalistę, aby temu zaradził. Nieleczone odsłonięte szyjki zębowe mogą prowadzić do rozchwiania zębów, a w konsekwencji do paradontozy, która zwykle kończy się ubytkiem. Dentyści w Częstochowie mają również duże doświadczenie w leczeniu małych pacjentów. Wielu rodziców odkłada pierwszą wizytę na czas, kiedy u ich pociechy pojawią się zęby stałe. Jak wykazują badania i doświadczenie lekarza, pierwsza wizyta powinna się odbyć znacznie wcześniej, kiedy pojawią się pierwsze zęby mleczne. Ważne są również regularne wizyty w sytuacji, kiedy zęby mleczne zostaną zaatakowane przez próchnicę. Dzięki temu można uniknąć wielu dolegliwości i kłopotów w przyszłości. Zaprowadzając dziecko do gabinetu stomatologicznego, już od najmłodszych lat można wyrobić w nim nawyk do regularnych kontroli, które z czasem będą dla niego czymś naturalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>