Szacowny oddany Bogu Serafin Kaszuba

Każdy spośród nas czasem napotyka na własnej drodze tyle przeszkód, że możemy się w nich zagubić. Nieraz zapominamy sami siebie, zapominamy kim jesteśmy, widzimy wokół naprawdę dużo złych rzeczy, które dzieją się każdego dnia, że przestajemy widzieć sens. Akurat wtedy chcemy kogoś, kto potrafi nam przywrócić nadzieję, kto dzięki swojemu zaangażowaniu ukazuje nam, iż na końcu naszej podróży to wszystko nabierze znaczenia. Jeśli pragniemy właśnie takiego natchnienia należałoby przeczytać życiorys poczciwego sługi Bożego Serafina Kaszuba. Człowiek o dużym sercu, sile, a szczególnie przeogromnej chęci pomagania innym oraz wzmocnienia modlitwą czy wzniesienia na duchu ludzi w potrzebie. Jego żywot jest naprawdę godny zobaczenia, aby przypomnieć sobie, że tacy ludzie naprawdę żyli i my umiemy się dzisiaj na nich wzorować.

Mocna wiara

Czcigodny sługa Boży Serafin Kaszuba, właśnie takie imię pozostało mu przyznane w 2017r. Dzięki wszystkich heroicznym czynom, których przeprowadził za życia. Dzięki niezachwianej wierze oraz ciągłej pomocy wiernym. Niełatwo jest nam zaufać w to, że ktoś taki właściwie spacerował po tej ziemi, ktoś tak zupełnie oddany Bogu. Na stronie poświęconej jego osobie odkryjemy:

 • życiorys,
 • oświadczenie ludzi, którzy mieli szansę go poznać,
 • modlitwy,
 • słowa plus kazania,
 • refleksje,
 • nagrania z przypomnieniami o Serafinie Kaszubie,
 • przyjaciele,
 • możliwość przekazania ofiary pieniężnej, ażeby osoba tego zacnego sługi Bożego była szczególnie powszechna.

Człowiek, który przetrwał wojnę, który wiele razy prawie zginął, który był śledzony przez władze, skazany za działania, których nie popełnił, skazany właśnie dlatego, że pragnął głosić słowo Boże. Tułałsię z miejsca na miejsce, tak żeby w określonym momencie zostać bezdomnym, przez mnóstwo swoich ostatnich lat istnienia nie posiadał określonego zameldowania. Działał i wypowiadał słowo Boże i wspierał tych co upadali mimo ogromnego własnego ciężaru, który nosił na własnych barkach. Pomimo tych wszystkich trudności, które był zmuszony pokonywać każdego dnia, wszyscy wspominają go jako osobę, od której biła duża nadzieja życia. Także był wyjątkowo ubogi, ale wcale go to nie obchodziło. Spożywał zatem co podarowali mu wierni jedyne finanse jakie posiadał wydawał na bilety autobusowe, ażeby jeździć do różnych miast i promować swoją religię i nadzieję w lepsze jutro. Jednym z wielu bohaterskich działań, był fakt, że uczestnicząc w niejednych wysiedleniach Polaków, zawsze powtarzał, że choćby dwie osoby pozostały on będzie trzecią. Przenigdy nie zostawił nikogo kto mógłby chcieć oparcia duchowego. Nieważne było dla niego jaka konsekwencja może go przypaść, spojrzał śmierci w oczy wiele razy, mimo to nigdy się nie poddał. Nie był zainteresowany dobrami materialnymi, nie przyciągało go to jak wygląda, nie musiał podobać się innym. Jedno co go interesował kościół, modlitwa i ludzie, pragnął ich zbierać. Dzięki swojej wielkiej wierze podarował otuchy Polakom, zapewniał w uznaniu, że to dobro wygra, nieważne jak dużo zła jest dookoła, zło jest wyłącznie przejściowe.

Uruchom szczęście

Każdy niezależnie od tego w jakiej sytuacji życiowej się znajduje, powinien wpaść na www stronę poświęcona czcigodnemu słudze Bożemu Serafinowi Kaszubie. Była to bowiem osoba:

 • wierny,
 • o pewnej wierze,
 • zupełnie oddany Bogu,
 • nieustannie pomagający innym.

Wszyscy na pewno się zgodzą, iż takich ludzi chcemy wśród nas. Jednak czasami wystarczy myśl o nich. Pomaga to nam odzyskać nadzieje, pewność i siłę. A co więcej powoduje to, że sami wymagamy być doskonalszymi ludźmi.

6 Replies to “Szacowny oddany Bogu Serafin Kaszuba”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*