Podkład – kosmetyk będący druga skórą

Kobiety wykonujące makijaż co dzień używają wielu kosmetyków, jednak najważniejszym z nich jest podkład. Pozwoli on na wyrównanie kolorytu cery oraz pomoże nadać jej promiennego i zdrowego wyglądu. Podkład to kosmetyk, który gości w kosmetyczkach większości kobiet, jednak ogromnym wyzwaniem jest jego odpowiednie dobranie do koloru oraz rodzaju naszej cery. Kosmetyk ten pozwoli nam zakamuflować niedoskonałości oraz ma również właściwości pielęgnujące cerę.

Obecnie na rynku kosmetycznym możemy spotkać wiele różnych podkładów. Ich skład jest często ulepszony o substancje nawilżające, matujące i pielęgnujące. Część podkładów zawiera w swoim składzie również substancje lecznicze, które na przykład zapobiegają wystąpieniu zmian trądzikowych. Zanim zdecydujemy się na kupno danego koloru tego kosmetyku, należy sprawdzić czy odpowiada on kolorowi naszej cery. W tym celu należy nałożyć odrobinę podkładu na kąt żuchwy, a następnie rozsmarować i sprawdzić czy nie odznacza się na powierzchni skóry. Ważnym aspektem jest także to, aby po nałożeniu próbki podkładu odczekać chwilę, ponieważ kosmetyki te mają skłonność do utleniania się i zmieniania koloru. Posiadaczki cery suchej powinny skusić się na podkłady zawierające substancje nawilżające oraz witaminę E, która zapobiega wysuszaniu skóry. Osoby te powinny także zwrócić uwagę na konsystencję kosmetyku. Warto zaopatrzyć się w podkład o bardzo rzadkiej konsystencji. Kobiety, które zostały obdarzone przez naturę cerą tłustą lub mieszaną powinny zdecydować się na podkłady matujące. Świetnie sprawdzą się tutaj kremy BB o rzadkiej konsystencji. Szczególną dbałość o właściwy podkład powinny wykazać osoby, które posiadają cerę wrażliwą i alergiczną. Należy zwrócić uwagę, aby kosmetyki te nie zawierały w swoim składzie parabenów czy substancji zapachowych, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na stan skóry. Osoby te mogą używać podkładów mineralnych, które zostały stworzone jedynie z naturalnych składników.

Na terenie Lublina funkcjonuje wiele salonów kosmetycznych (szukaj tu➪swiaturody), gdzie udzielane są porady dotyczące wyboru odpowiedniego podkładu. Chętne osoby mogą również wziąć udział w lekcjach technik aplikacji tych kosmetyków. Dobrze dobrany podkład powinien wyglądać niczym druga skóra kobieta oraz sprawiać, że będzie wyglądała pięknie i czuła się wyjątkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>