O czym należy pamiętać przed wybielaniem zębów?

Istnieje wiele metod wybielania zębów. Do dyspozycji mamy przede wszystkim zabiegi wykonywane w gabinecie stomatologicznym oraz środki, które możemy zastosować w domu. Profesjonalne wybielanie zębów przeprowadza zwykle stomatolog. Gdynia to miasto, w którym znajdziemy wiele dobrych gabinetów zajmujących się stomatologią estetyczną (dentysta-stomatolog.com➡Gdynia). Najczęściej do wyboru mamy zabiegi z zastosowaniem lampy bądź nakładek. Poszukując dobrego specjalisty wystarczy wpisać w komputerze dentysta Gdynia, a z pewnością znajdziemy sporo informacji na ten temat. Zanim rozpoczniemy wybielanie zębów w gabinecie, lekarz stomatolog z pewnością wypyta nas o dolegliwości oraz dokładnie oceni stan naszego uzębienia. Może zdarzyć się tak, że nie rozpoczniemy wybielania na pierwszej wizycie, gdyż koniecznie będzie wyleczenie na przykład ubytków próchniczych. Po ustaleniu braku przeciwwskazań, zwykle stosuje się wstępne zabiegi, które przygotowują nasze zęby do wybielania. Przede wszystkim konieczne jest pozbycie się kamienia nazębnego. W tym celu stosuje się chociażby piaskowanie, które pozwala oczyścić nasze zęby. Ważnym etapem przygotowania jest również zabezpieczenie dziąseł. Dentysta nakłada specjalną substancję, która ochroni je przed podrażnieniem. Następnie, zależnie od wybranej metody stosuje się wybielanie lampą lub nakładkami.

Ważnym aspektem są także metody, które można zastosować w domu. Na rynku dostępne są pasty wybielające, paski oraz nakładki z żelem wybielającym. Efekt z pewnością nie jest tak samo skuteczny, jak wybielanie w gabinecie. Niemniej jednak, metody te pozwalają uzyskać pewną poprawę oraz dobrze sprawdzą się jako podtrzymanie efektu wybielania zębów w gabinecie. Pamiętajmy także o czynnikach, które wpływają na kolor naszych zębów. Palenie papierosów, picie kawy, herbaty, czerwonego wina oraz wiele innych czynników powodują przebarwienie naszych zębów. Warto wyeliminować lub ograniczyć, aby móc cieszyć się białym uśmiechem jak najdłużej. Zagadnienie jest bardzo istotne zwłaszcza, jeśli jesteśmy bezpośrednio po zabiegu wybielania. Nasze zęby są wtedy bardzo podatne na barwiące jedzenie czy też napoje. Warto więc chociaż na jakiś czas zrezygnować z kawy, herbaty czy też czerwonego wina. Często obserwowanym objawem jest także nadwrażliwość zębów po wybielaniu. Zimne czy tez gorące składniki mogą nasilać tę dolegliwość, dlatego postarajmy się unikać ich przez pewien czas.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>