Nowości kosmetyczne 2016 roku

W Polskiej kosmetyce od lat niewiele się zmienia – to dość przykre spostrzeżenie jest niestety całkowicie prawdziwe i nie pomagają kolejne konferencje, spotkania i eventy organizowane dla przedstawicieli branży. Zarówno polskie gabinety kosmetyczne, jak i sami klienci wolą trzymać się starych i sprawdzonych metod działania, zamiast spróbować czegoś nowego, zaskakującego i być może o wiele lepszego od dotychczas znanej kosmetyki. Co ciekawe, to wcale nie duże miasta i aglomeracje są liderem we wprowadzaniu ewentualnych zmian w branży – ale takie miejscowości jak Zielona Góra, które ściśle współpracują z niemiecką oraz czeską branżą kosmetyczną.

Co nowego?

Nie ma więc się co dziwić, że to właśnie kosmetyczka z Zielonej Góry swiaturody.com jest tą, która jako pierwsza będzie wprowadzała zagraniczne nowości. W większości przypadków będą to po prostu nowoczesne sprzęty, które znacznie ułatwiają pracę z klientkami i bardzo przyśpieszają większość przeprowadzanych zabiegów. Przykładowo jeszcze kilka lat temu polska kosmetyka wzbraniała się przed korzystaniem z urządzeń do hybrydyzacji paznokci uważając, że takie sprzęty szybko je niszczą, a same zrobione w ten sposób paznokcie są nietrwałe. Dzisiaj manicure hybrydowy i hybrydowe paznokcie są jedną z najpopularniejszych kosmetycznych usług w Polsce, z której korzysta średnio trzydzieści procent wszystkich Polek. Mało tego, dostępne są również specjalne domowe maszyny, z których można korzystać prywatnie, bez konieczności wychodzenia do kosmetyczki. W Polsce zmiany i nowości się więc z czasem przyjmują, chociaż w niektórych przypadkach wyjątkowo ciężko i opornie.

Pakiety usług

Co więcej, obecnie zmiany w trendach 2016 wskazują, że Polki celują nie tyle w jakieś kosmetyczne nowości, które może im zaoferować salon kosmetyczny, ile w możliwość skorzystania z kompleksowej usługi. Oznacza to, że idąc do salonu, klientka oczekuje fachowej pomocy w zakresie wszelkich dostępnych usług: jeśli zamawia oczyszczanie twarzy, to jednocześnie w pakiecie z makijażem lub modelowaniem warg. Jeśli zainteresowana jest depilacją, to najczęściej całego ciała, a nie jedynie wybranych sfer; jeśli z kolei decyduje się na manicure albo pedicure, to z jednoczesnym zadbaniem o paznokcie, ich wydłużeniem lub pomalowaniem, nie mówiąc już o wspomnianej wcześniej hybrydyzacji. Takie pakiety usług sprawiają, że po wyjściu z salonu klientka czuje się komfortowo i wygodnie we własnej skórze, bez zastanawiania się nad tym, z jakich jeszcze zabiegów mogła skorzystać.

1 komentarz

  1. Karola

    Racja, w niektórych przypadkach wyjątkowo opornie 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>