Jak zachować czystość w przyczepie kempingowej?

Chcąc cieszyć się czystą i sprawną przyczepą kempingową, należy dbać o nią regularnie. Warto więc pamiętać o tym, iż w przyczepie zazwyczaj nie sprawdzą się środki, które stosowane są na co dzień w domu. O wnętrze pojazdu należy dbać na różnych poziomach, tak więc niezbędne może być zainwestowanie w akcesoria do przyczep kempingowych, które pozwalają na swobodne korzystanie z przyczepy w najróżniejszych warunkach. Jak skutecznie i bezpiecznie utrzymać czystość w przyczepie kempingowej?

Akcesoria do przyczep kempingowych, które pozwolą na dłuższe zachowanie czystości

Jednym z obowiązkowych akcesoriów jest właśnie markiza. Umożliwia ona subtelne odgrodzenie się od innych kamperowiczów oraz gwarantuje możliwość stworzenia zacienionej przestrzeni przed pojazdem. Dzięki niej można zadbać o prywatność i komfort. Warto jednak wziąć pod uwagę, iż aby markiza służyła przez długie lata, konieczne jest dbanie o nią w każdym sezonie. Należy używać do niej wyłącznie specjalistycznych środków, które są przeznaczone właśnie do czyszczenia markiz. Dzięki nim nie dojdzie do zniszczenia materiału. Zazwyczaj można je kupić w każdym sklepie, który oferuje akcesoria do przyczepy kempingowej. Jednak przed ich zakupem warto również sprawdzić, czy nadaje się on do materiałów naturalnych i syntetycznych. Większość produktów powstałych z myślą o kamperowiczach jest dostosowana do obu opcjo, jednak lepiej to sprawdzić przed zakupem. Dobry środek do markiz nie tylko rozprawi się z zaciekami czy przebarwieniami, ale także usunie najróżniejsze zabrudzenia.

Poza markizami również kuchnia w kamperze wymaga odpowiedniego czyszczenia, co wiąże się ze specjalnymi środkami. Wydawać by się mogło, iż kuchnia jest na tyle uniwersalnym miejscem, iż spokojnie można stosować w niej domowe, zwykłe środki czyszczące. O ile przy myciu powierzchni zlewu czy blatów rzeczywiście opcja ta może się sprawdzić, o tyle np. przy czyszczeniu okien – niekoniecznie. Należy pamiętać, iż okna w części kuchennej przeważnie są wykonane ze szkła akrylowego, które wymaga zastosowania specjalnych środków czyszczących. Są one ogólnie dostępne w każdym sklepie posiadającym akcesoria do przyczep kempingowych i co najważniejsze – nie są one drogie. Rekomendowane są na przykład ściereczki czyszczące do szkła akrylowego, które zapobiegają pękaniu i matowieniu.

Dezynfekcja przyczepy kempingowej przy pomocy gorącej pary

Kolejnym sposobem na dobre wyczyszczenie przyczepy kempingowej jest wykorzystanie urządzenia parowego. Pozwoli ono szybko i bezproblemowo wyczyścić tapicerkę w pojeździe i nie tylko. Para sprawdza się również do czyszczenia kampera z zewnątrz. To właśnie dzięki niej bez problemu można wyszorować opony, felgi, ściany czy zacieki. Mycie parowe nie zastąpi tradycyjnego skorzystania z myjni, jednak może doskonale wspomóc proces czyszczenia. Co więcej, sprawi, iż kamper będzie wyglądał tak, jakby dopiero co wyjechał z salonu.

Ozonowanie przyczepy kempingowej – dlaczego warto?

Chcąc cieszyć się przyczepą kempingową w nienagannym stanie przez cały rok, zaleca się przynajmniej raz lub dwa razy w roku oddać ją na ozonowanie. Ozon świetnie usuwa nieprzyjemne zapachy i dodatkowo pozwala efektywnie pozbyć się grzybów, wirusów, bakterii czy pleśni. Po takim czyszczeniu pojazd będzie pachniał świeżością przez dłuższy czas. Warto jednak podkreślić, iż ozonowanie jest także świetną opcją dla tych osób, które zmagają się z alergią. Ozon pozbędzie się szkodliwych antygenów, dzięki czemu wnętrze przyczepy stanie się bardziej przyjazne alergikowi. Ozonowanie stosuje się także do wyczyszczenia klimatyzacji. Jest to bardzo ważne, gdyż stanowi ona doskonałe środowisko do rozwoju grzyba. Chcąc uniknąć choroby po powrocie z wakacji, należy pamiętać, by czyścić klimatyzację przed każdym rozpoczęciem sezonu. Ozon jest bezpiecznym dla człowieka środkiem, ale jednocześnie doskonale rozprawia się z brzydkimi zapachami, drobnoustrojami i pleśniami, dzięki czemu pozwala na skuteczne wyczyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc.

Next Post

Rozwód z orzekaniem o winie — wszystko co musisz wiedzieć

niedz. sie 9 , 2020
Mądrzy mówią, że za rozpad małżeństwa zawsze ponoszą winę obie strony, jednak nie dla sądu. W przypadku orzekania o winie, winę może ponosić jeden ze współmałżonków, oboje lub żaden. Mogłoby się wydawać, że ustalenie winowajcy rozpadu związku to kwestia satysfakcji jednej ze stron, jednak ma to istotne konsekwencje prawne. Każde […]