Jak suszyć pranie?

Sposoby na suszenie prania, szczególnie w mieszkaniu, to temat ciągle aktualny, a zwłaszcza w czasie jesiennych i zimowych miesięcy. Prawidłowe suszenie prania ma wpływ nie tylko na nasze ubrania, ale także na nasze mieszkanie oraz komfort życia w nim. Jakie są metody na wysuszenie upranych rzeczy?

Czy warto zainwestować w suszarkę elektryczną?

Czas zimy i jesieni to okres, w którym ciężko nam szybko i efektywnie wysuszyć nasze pranie. W ciepłe miesiące zazwyczaj wywieszamy je w ogródku lub na balkonie, a dzięki intensywnemu słońcu i ciepłemu wiatrowi nasze rzeczy schną właściwie w mgnieniu oka. Są wtedy wyjątkowo świeże i pachnące. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy słońca jest już coraz mniej, a temperatura na zewnątrz spada do bardzo niskich wartości. Wówczas suszenie prania w ogrodzie czy na balkonie staje się wręcz niemożliwe. Osoby, które nie chcą na co dzień w mieszkaniu rozstawiać tradycyjnej suszarki na pranie, powinny zastanowić się nad inwestycją w bardziej profesjonalny sprzęt – suszarkę elektryczną. Wystarczy, że świeżo uprane rzeczy włożymy do takiej suszarki, a ona w krótkim czasie spowoduje, że nasze pranie stanie się suche. Jest to jednak rozwiązanie dla osób, które mają wystarczającą ilość miejsca w łazience na tego typu sprzęt (którego rozmiary są dość spore), a dodatkowo mają wystarczającą ilość funduszy, aby w niego zainwestować.

Suszenie prania na suszarce rozkładanej

Jeśli nie mamy możliwości nabyć suszarki elektrycznej, musimy z suszeniem prania poradzić sobie w inny sposób. W zimowe miesiące jedynym rozwiązaniem jest niestety suszenie prania na rozkładanej suszarce w mieszkaniu. Aby ubrania szybko schły, warto często wietrzyć pomieszczenie, w którym znajduje się mokre pranie. Należy zwrócić uwagę na to, aby w pokoju nie wytworzyła się nadmierna wilgoć, ponieważ to często doprowadza do powstania i stopniowego rozwoju grzyba na ścianach oraz na suficie. Jeśli więc suszymy pranie w zamkniętych pokojach, warto dodatkowo zainwestować w pochłaniacz wilgoci. Najlepiej jest rozłożyć suszarkę w łazience, która jest pomieszczeniem najbardziej odpornym na zawilgocenia.

Ręczniki – jak je prawidłowo wysuszyć?

Suszenie ręczników to bardzo ważna kwestia, która warunkuje ich późniejszy wygląd, miękkość oraz zdolność wchłaniania wilgoci. Najlepiej ręczniki będą schły na świeżym powietrzu, przy odrobinie wiatru, lecz nie w pełnym słońcu. Mocne nasłonecznienie może spowodować bowiem, że materiał, z którego wykonane są ręczniki stanie się sztywny, wypłowiały i straci swoje właściwości higroskopijne. To samo może stać się z ręcznikami suszonymi na kaloryferach czy w suszarce elektrycznej. Pamiętajmy, aby po każdej kąpieli odpowiednio je osuszyć – jeśli pozostaną zbyt długo wilgotne, mogą zacząć brzydko pachnieć.

Next Post

Pluskwy w domu - objawy i metody działania

śr. maj 19 , 2021
Chcąc spokojnie wypocząć w domu, bardzo ważne jest, żeby nie znajdowały się w nim żadne robaki albo gryzonie, które mogłyby nam w tym przeszkadzać. Dlatego tak bardzo ważne jest, żeby w wypadku pojawienia się pluskiew, jak najszybciej się ich pozbyć. Jakie zagrożenia mogą nieść za sobą pluskwy? Bardzo często pluskwy […]
odpluskwianie łódź